belchatowianie.pl

belchatowianie.pl

Samorzad Belchatowa

Samorzad Belchatowa

Jaipur, stolicy Radżastanu jest jednym z najbardziej kolorowych miast Indii. To jest bardzo często określane jako Pink City ze względu na różowy kolor kamienia używanego podczas starożytności do malowania ubezpieczenie oc najtańsze różnego rodzaju zabytków miasta. To miasto, na długo rządził przez dzielnych i rycerskich władców Rajput. Jaipur została założona w roku 1727 przez Raja Sawai Jai Singha, który przekazał odpowiedzialność za budowanie miasta na słynny bengalski architekta Vidyadhar Bhattacharya. Minęło osiem lat, aby całkowicie zbudować całe miasto. To miasto było zbudowane przy użyciu zasad Shilpa Shastra, starożytnej formie indyjskiej architektury.

Został on podzielony na dziewięć bloków, z których składa się z dwóch budynków państwowych i pałaców oraz pozostałych zostało przydzielonej dla ogółu społeczeństwa. W celu zapewnienia bezpieczeństwa, ogromne mury zostały zbudowane wzdłuż siedmiu silnych bram miasta. Jaipur mieści kilka genialnych liczbę architektonicznych zabytków. Te pomniki dzisiaj stanąć razem z wieloma nowymi nowoczesnych budynkach, takich jak centra handlowe i biura. Miasto posiada również bogatą różnorodną kulturę i tradycję. Dziś Jaipur jest jednym z najbardziej znanych turystom turystycznym Indii. zabytków i bogatej kultury miasta przyciąga wielu turystów do miasta.

Miejsca do wizyty w City

Hawa Mahal- To jest najbardziej znanym zabytkiem miasta. Zbudowany przez maharadży Sawai Pratap Singh w roku 1799 stała się czynnikiem symbolizujące Jaipur. Ten 5-piętrowy budynek posiadający 152 okien został pierwotnie zbudowany dla pań królewskich oglądać i korzystać z różnych procesji, która przechodzi przez ulicę. Dziś mieści się w nim muzeum, które specjalnie cechą przeszłości Jaipur i obecnego czasu.

Jantar Mantar (Observatory) – ten wspaniały pomnik został zbudowany przez maharadży Sawai Jai Singh II w XVIII wieku.
Artykuł dzięki: odzywki-do-rzes.com.pl – odżywka do rzęs