belchatowianie.pl

belchatowianie.pl

Belchatow – edukacja

Belchatow - edukacja

Paryż to nie tylko kapitał, ale także jest największym miastem Francji. Znajduje się na rzece Seine, w północnej części Francji. Miasto Paryż ma szacowaną populację około 2.200.000 (stan na styczeń 2007), ale obszar metropolitalny w Paryżu liczy 11,836,970 (także 2007) i jest jednym z najbardziej zaludnionych obszarów metropolitalnych w Europie. W 2009 i 2010 roku w Paryżu została uznana wśród 3 najbardziej wpływowych i ważnych miast na świecie, wśród pierwszych 3 „europejskich miast przyszłości” (opublikowanym przez Financial Times), a wśród dziesięciu najlepszych miast na świecie „miejsc żyć „(brytyjska opinia Monocle czerwca 2010 roku). Ważnym miejscem dla ponad dwóch tysiącleci, Paryż dzisiaj jest jednym z wiodących ośrodków kulturalnych i biznesowych, a jej wpływy w dziedzinie edukacji, nauki, mody, mediów, rozrywki, polityki i sztuki przyczyniają się do jego statusu jako jeden z największe miasta na świecie globalne, Paryż jest również jednym z pierwszych 10 najbogatszych miast w 2020 i 2025 roku wraz z New York City, Sao Paulo, Londynie, Tokio i Szanghaju.

Paryż i regionie paryskim, z 552,7 miliardów € (US $ 813,4 mld USD) w 2008 roku, produkuje ponad jedną czwartą produktu krajowego brutto (PKB) Francji. Według szacunków 2007, Paris aglomeracja jest największą gospodarką miasta w Europie, a także jest szóstym co do wielkości na całym świecie. Paris Region organizuje około 35 firm z listy Fortune Global 500 firm w kilku różnych dzielnic biznesowych, takich jak La Défense, największej dzielnicy biznesowej w specjalnie wybudowanym w całej Europie. Paris gospodarza kilka organizacji międzynarodowych, takich jak Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD), Organizacji Narodów Zjednoczonych dla Wychowania, Nauki i Kultury (UNESCO), nieformalnego Klubu Paryskiego i Międzynarodowej Izby Handlowej (ICC). Według najnowszego badania Economist Intelligence Unit w 2010 roku, Paryż jest największym na najdroższym miastem do życia.

Paris rozpoczął życie jako CELTO-rzymskiej osady Lutetia w sprawie AZLE de la Cita ©, na wyspie na Sekwanie, który jest obecnie zajmowane przez katedry Notre Dame. Jego „Obecna nazwa pochodzi od dominującego Gallo-celtyckiego plemienia w otaczającym regionu, paryzjowie. To jest to, co Rzymianie nazywali je, gdy przybył w 52 roku pne i założyli miasto Lutetia na lewym brzegu Sekwany, która obecnie nazywa się „Dzielnica Łacińska”.

Można zdecydowanie odkryć wszystkie rodzaje światów [http://raystravelresort.com/] różnych kultur.

ray Bowie

Artykuł dzięki: